Lastik Hizmetleri
HİZMETLER

LASTİK HİZMETLERİ

Lastik Hizmetleri

KALİTE TESADÜF DEĞİLDİR!

Mirsan Oto, hava koşul ve şartları ne olursa olsun güvenli sürüş sağlamak için lastik değişiminden rot-balans ayarına, jantların temizliğinden depolamaya kadar size eksiksiz bir lastik servisi sunar.

Lastikleriniz emin ellerde !

Mirsan Oto, yıllar içerisinde lastik kullanım şartlarının değişmesi ardından gereksinim ve genel ihtiyaç haline gelen mevsimsel lastik bakım, onarım, değişim, depolama gibi durumlar gereği ihtiyaçlara yönelik oluşturulmuş hizmet seçenekleriyle geniş bir altyapıya sahiptir.

Profesyonel çözüm ortaklarımız sayesinde tüm süreçler kontrol altında,

Tecrübeli yönetim kadrosu gözetimindeki genç ve dinamik operasyon ekibi

Güvenliğiniz Bizim İçin Önemli!

Mirsan Oto, binek, 4x4, Motosiklet, Hafif Ticari, kamyon, İş makinası, Forklift lastik gruplarının hepsine Satış ve Sökme- takma, rot,balans, vb gibi hizmetler sunmaktadır.

Binek ve Hafif Ticari Lastikler pazarında Perakende müşterilerin yanı sıra özellikle Operasyonel Filo Kiralama Şirketlerine ve araç filolarına satış, servis, lastik oteli ve operasyon yönetimi desteği sağlamaktadır. Mirsan Oto, işbirliğimize güvenen ve işimizi daha değerli kılan firmalarla her geçen gün daha da büyüyor.

MEVSİMSEL DEĞİŞİM VE DEPOLAMA

MEVSİMSEL DEĞİŞİM VE DEPOLAMA

Mirsan Oto, otomobiliniz için, tam donanımlı uzman kadrosuyla lastik, bakım ve lastik oteli hizmeti sunar. Yaz ve kış lastikleriniz arasında değişim, doğru marka seçimi, montaj hakkında tavsiyelerde bulunabilir, istenilen durumda geniş alanda depolama hizmeti sunmaktadır. Profesyonel servis ve onarıma ek olarak kontrol edildikten sonra talep edilmesi halinde tek taraflı veya dengesiz lastik aşınmasını önlemek için yeni lastikleri takmadan önce tekerlek ayarını kontrol edip ve gereken ayarlamaları yapmaktadır. Her yıl Nisan-Mayıs ve Ekim-Kasım-Aralık aylarında randevu alarak, yaz-kış lastikleri değişim işleminizi yaptırabilirsiniz. Barkodlu ve etiketli olarak takip edilen lastik oteli hizmetimiz ile lastikleriniz karanlık ve standartlara uygun koşullarda saklanır.

LASTİK OTELİ

Mevsimsel değişiklikler nedeniyle değiştirilip depolama ihtiyacı oluşan araba lastiklerinin nerede saklanacağı konusu pek çok araç sahibini yorar. Bu konuda en pratik çözümlerden biri lastik otelleridir. Lastik otelinde bu konuda gerekli olan en uygun zemin koşulları sağlanır. Peki, lastik oteli ne demek ve oto lastikleri saklama koşulları nasıl olmalı?

Saklama - Lastik Oteli

Mirsan Oto, 2 ayrı merkezde toplanmış, tamamı barkod etiketli, hava koşulları şartlandırılmış, karanlık ortamlarda, lastik oteli hizmeti vermektedir.

LASTİK OTELİ

Yaz ve kış lastiklerini doğru koşullar altında saklayabileceğiniz depolama alanlarına lastik oteli deniyor. Özellikle doğru koşulları sağladıkları için lastik otelleri tercih ediliyor. Belirli bir süre boyunca lastikler saklanıyor ve gerektiğinde mevsimsel lastik değişimi gerçekleştiriliyor.

Lastik Oteli Saklama Koşulları Nasıl Olmalı?

Lastikler saklanırken dikkat edilmesi gereken hususlar;
- Karanlık bir alanda, gün ışığına maruz kalmamalı,
- Nemli, rutubetli bir alanda bulundurulmamalı,
- Ortam sıcaklığının oda sıcaklığının üstünde olmaması gerekmekte
- Raflı sistemde veya üst üste 8 adetten fazla konulmamalı,
- Kimyasal veya petrol türevi sıvılardan korunmalı.

İŞ MAKİNASI LASTİKLERİ

İŞ MAKİNASI LASTİKLERİ

İş Makinası lastikleri, off the road (OT) lastikleri olarak anılırlar. Kullanım alanlarına göre İş Makinaları, yükleyiciler (Loader), yer değiştiriciler (earthmover), taşıyıcılar (trucks-trailer) olarak 3 ayrı kategoriye ayrılır. Ayrıca bu gruplar kendi içlerinde kullanıldıkları sahanın yol koşullarına göre de Maden-Harfiyat, Asfalt, Beton olarak 3 farklı karışım ve beraberinde daha fazla aşınma ve dayanıklılık özelliklerine göre sınıflandırılırlar. Yükleyici ve taşıyıcı lastikleri “L” ifadesi ile tanımlanırken, earthmover lastikleri “E” simgesi ile anılırlar. “L” veya “E” ifadesenin yanına gelen 3, 4, 5 gibi sayılar lastiğin kullanılacakları sahanın koşullarına (kesiluyumluluğunu gösterir. Örneğin, L5 tanımlı bir lastik kesilme dayanıklılığı daha yüksek anlamına gelir.

 
#
Tamam