Hasar Onarım
HİZMETLER

HASAR ONARIM

Hasar Onarım

Mirsan Oto, Günlük 20 araç kaporta ve boya hasar onarım kapasitesi ile tüm sigortalı ve bireysel kullanıcıların yanı sıra hacimli filolara hizmet vermektedir.

Yüksek kapasite ve donanım ile çalışma, araç teslim süresinin planlı olması, servisin seri üretim hattı ile kurgulanmış bir yapıda olması sebebiyle yetkili servislerin kalitesinde ve daha hızlı hizmet vermektedir.

HASAR ONARIMI
BOYA TAMİRİ - MİNİ YAMA
İÇ DÖŞEME TAMİRİ
LEKE ÇIKARMA
ÖN CAM TAMİRİ
PLASTİK TAMPON TAMİRİ

Hasar Onarım

HASAR ONARIMI

Çeşitli marka araç onarımı ve aracın teknik özeliklerinin bilinmesini gerektiren önemli bir çalışma alanıdır.

Her marka araç onarımında Mirsan Oto Profesyonel Operasyon Ekibi,araç üzerinde yapılabilecek her türlü onarımında % 100 müşteri memnuniyeti odaklı çalışmaktadır.

Hasar Onarım

ŞASİ

Üzerinde motor aksamı, elektrik ve aktarma organları ile yürür vaziyette bulunan yarı araçtır. Günümüz otomobilleri, dayanıklı taşıyıcı gövde olarak üretilmektedir Otomotiv sektörü üreticileri yürür iskelet(şasi) üretimi yaparak üzerine gövde monte edilecek hale getirirler ve şasi tüm araç donanımını üzerinde taşır.

Karoseri

Karoserler, birçok parçanın ayrı ayrı imal edilerek kaynak ve perçin yolu ile birleştirilmesi sonucu imal edilir. Daha sonra temizlenen ve boyanan karoser ayrı bir şekilde üretilen şasi üzerine oturtularak montajı yapılır. Yeni nesil araçlarda karoser ile şasi bir arada üretilmektedir. Amaç, araçlarda ağırlığın azalması ve daha güvenli hale gelmesidir. Karosere direkler ve profiller dahil olup aracın dış yapısını, dizaynını ve bütünlüğünü oluşturan sac yapıdır.

Hasar Onarım

GÖVDE

Kaporta ve Parçaları

Motor kaputu, kapılar, bagaj kapağı, ön çamurluk, arka çamurluk, arka omuz, ön tampon, arka tampon, ön ızgara, kanat (spoiler), ön cam, arka cam, yan camlar, yan aynalar gibi araba parçaları aracın kaportasını oluşturmaktadır. Motordan sonra arabanın kaportasına bakılarak değişen parça olmamasına dikkat edilmektedir.

İç Donanım

Direksiyon, gösterge paneli, panel (ön göğüs),ön konsol, orta konsol, torpido gözü, vites kolu, kolçak (kol desteği), dikiz ayna, sürücü ve yolcu koltukları, müzik sistemi, klima sistemi, yol bilgisayarı gibi parçalar araç iç donanımlarını oluşturmaktadır.

Hasar Onarım

YÜRÜR AKSAM

Süspansiyon(yay ve amortisör), fren, direksiyon, aks milleri, rot kolları, salıncaklar, rot kolları, rot başları ve rotillerin tümüne yürür aksam denir. Günümüz yol ve şartlarında konforun ön planda tutulduğunu göz önünde bulundurursak yürür aksam parçaları rahat sürüş kalitesi açısından önem kazanmaktadır.

 

 
#
Tamam